Aksaray Valiliği
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü
 
 
 
 
 
 
 
 
 Program, Avrupa Birliği'nin katılım öncesi mali yardım aracı (IPA) kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse ediliyor. Programın teknik uygulamasından Avrupa Birliği Bakanlığı sorumlu. Merkezi Finans ve İhale Birimi ise Programın ihale makamı.Sivil Toplum Diyaloğu Programı, 2008 yılından bugüne, Türkiye ve AB toplumlarını birbirine yakınlaştıran onlarca farklı alanda, 200'ün üzerinde diyalog temelli ortaklığa sahne oldu. Programın bugüne kadar gerçekleştirilen bölümlerinde Türkiye ve AB üye ülkelerinde geniş bir coğrafyada yüzlerce ortak çalışma ve etkinlik gerçekleştirildi.

Programın yeni dönemi 2015 yılında yayımlanan teklif çağrıları ile hız kesmeden devam ediyor. Sivil Toplum Diyaloğu programının dördüncü ayağını oluşturacak bu dönemde, toplam yaklaşık11 milyon Avrobütçeyle, AB'nin dokuz politika alanında geliştirilecek projelerin desteklenmesi hedefleniyor. Bu dokuz alan arasındaysaçevre; enerji; tüketicinin ve sağlığın korunması; adalet, özgürlük ve güvenlik; iş kurma hakkı ve hizmet sunumu serbestisi, bölgesel politika ve yapısal araçların koordinasyonu; işletme ve sanayi politikası; tarım ve balıkçılık ile eğitimyer alıyor.

Dokuz hibe programı kapsamında proje başına en fazla150.000 Avrodestek sağlanıyor. Sunulan projelerin uygulama sürecien az 10 en fazla 15 ayolabilecek ve proje başvuruları iseİngilizceolarak Merkezi Finans ve İhale Birimi'ne yapılacak.

Önemli:

Sivil Toplum Diyaloğu hibe programlarında başvuru sahiplerinin eş-başvuranlarla birlikte başvurması zorunlu.Türkiye'den başvuru sahiplerinin AB Üye Ülkelerinden en az bir eş-başvuranı ve AB Üye Ülkelerinden başvuru sahiplerinin Türkiye'den en az bir eş-başvuranı bulunmalı.

Aşağıdaki linkten detaylara ulaşabilirsiniz.

http://www.ab.gov.tr/index.php?p=48092&l=1