Valimiz Sayın Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı Hanımefendi başkanlığında, protokol üyelerinin eşleri, iş kadınları ve STK’ların hanım üyelerinden oluşan Aksaray Kadın Platformu, Şizofren Hastalarının tedavi gördüğü Aksaray Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) ziyaret ederek, hastalara moral ve destek verdiler.
Aksaray Devlet Hastanesi TRSM Sorumlu Hekimi Psikiyatri Uzmanı Dr. Basri Köylü’den, merkez ve hastalar hakkında bilgi alan Adile Ataklı Hanımefendi başkanlığında ki Kadın Platformu üyeleri, daha sonra “Şizofren Hastalarının” doğaçlama olarak oynadıkları ‘Bende Varım” isimli oyundan küçük bir bölümü hayranlıkla izlediler.
TRSM Sorumlu Hekimi Dr. Basri Köylü, Kadın Platformu üyelerine, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Şizofren Hastalığı ve “Ben de Varım” isimli tiyatro oyunu ile tiyatro topluluğu hakkında detaylı bilgiler verdi.
ADH Psikiyatri Uzmanı Basri Köylü, TRSM Tiyatro topluluğunun sahnelediği tamamen doğaçlama olan “Bende Varım” isimli oyunun ülkemizde örnek olduğunu söyleyerek;
Desteklerinden dolayı, Valimiz Sayın Şeref Ataklı’ya, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya, Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz Op.Dr. Himmet Durgut’a ve Aksaray Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz.Dr. Cengizhan Kılıçaslan’a ve STK’lara,  Gazeteci Gökten Öztürk’e, basın kuruluşları ile Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti.
Vali Yardımcısı Şahin Bayhan’ın eşi Asiye Bayhan, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın eşi Zehra Aslan, Ahiler Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Hatice Şahin Eroğlu, sivil toplum kuruluşlarının kadınlardan oluşan yönetici ve üyeleri ile Toplum Ruh Sağlığı merkezini ziyaret ettiklerini belirten Adile Ataklı Hanımefendi' de ; Kadın Platformu’nun bu ve benzeri sosyal projelere her zaman destek olacağını ifade ederek, Dr. Basri Köylü’ye emeğinden dolayı teşekkür etti.
Ziyarette, Şizofren Hastaları da söz alarak, kendilerini topluma kazandırmak için yoğun mesai sarf eden Psikiyatri Dr. Basri Köylü’ye teşekkür ettiler.
            Şizofren hastalarının kısa hayat hikayelerini de dinleyen Kadın Platformu üyeleri, zaman zaman duygulu anlar yaşadılar.